საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის მკვლევართა დარბაზები 1 მარტიდან მუშაობას განაახლებს.
ამ ეტაპზე მკვლევართა დარბაზები გაიხსნება შემდეგ არქივებში:
საისტორიო ცენტრალური არქივი (ვაჟა-ფშაველას გამზ. N1);
უახლესი ისტორიის ცენტრალური არქივი (ვაჟა-ფშაველას გამზ. N1);
კინოფოტოფონოდოკუმენტების ცენტრალური არქივი (ვაჟა-ფშაველას გამზ. N1).
მკვლევართა დარბაზებში პირი დაიშვება მხოლოდ წინასწარი დაჯავშნითა და პირბადით, დეზობარიერის გამოყენებითა და ხელის ჰიგიენის დაცვით.
ახალი კორონავირუსით (SARS-CoV-2) გამოწვეული ინფექციის (COVID-19) გავრცელების პრევენციის მიზნით, დარბაზები შესაბამისი რეკომენდაციების დაცვით იმუშავებს. საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს მიერ შემუშავებულ რეკომენდაციებს შეგიძლიათ გაეცნოთ ბმულზე: https://www.moh.gov.ge/uploads/files/2020/Failebi/01_227brdzaneba_danartebit/Danarti_N36_-bibliotekebi.pdf.
ეროვნული არქივის დარბაზებში მკვლევართა დაშვებისა და მუშაობის ზოგადი წესების შესახებ დეტალური ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე: https://archive.gov.ge/ge/mkvlevarta-darbazi.

The Reading Room of the National Archives will resume its work from March 1
The reading room of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will resume its work on March 1.
The reading room will be opened at the following locations:
• Central Historical Archive (1 Vazha-Pshavela Ave.);
• Central Archive of Contemporary History (1 Vazha-Pshavela Ave.);
• Central Archive of Audio-Visual Documents (1 Vazha-Pshavela Ave.).
It should be noted that a person is allowed in the reading room only on the prebooking principle, with mask and hand hygiene, using dezo barrier.
To see the general recommendations developed for libraries by the Ministry of IDPs from the Occupied Territories, Labor, Health and Social Affairs of Georgia visit the link: https://www.moh.gov.ge/uploads/files/2020/Failebi/01_227brdzaneba_danartebit/Danarti_N36_-bibliotekebi.pdf.
In order to prevent the spread of a new Coronavirus (SARS-CoV-2) infection (COVID-19), detailed information on restrictions in the reading room, reading room access and operating rules is available at: https://archive.gov.ge/en/mkvlevarta-darbazi