IV საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - 2019
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის მეოთხე საერთაშორისო კონფერენცია „არქივთმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა - ტენდენციები და გამოწვევები“ 2019 წლის 26-28 სექტემბერს გაიმართა.
ღონისძიება ეროვნული არქივის გენერალურმა დირექტორმა თეონა იაშვილმა და არქივების საერთაშორისო საბჭოს ევროპული განყოფილების (EURBICA-ს) თავმჯდომარემ, მალტის ეროვნული არქივის დირექტორმა, კონფერენციის საპატიო სტუმარმა ჩარლზ ჯ. ფარუჯამ ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გახსნეს.
კონფერენციის მონაწილეებს ვიდეომიმართვით მიესალმა არქივების საერთაშორისო საბჭოს (ICA-ის) პრეზიდენტი დევიდ ფრიკერი.
სამდღიან კონფერენციაში 170-მდე ქართველი და უცხოელი მეცნიერი მიიღებს მონაწილეობდა.
კონფერენციის წარმართვის, სექციების მუშაობის, მომხსენებლებისა და თემების შესახებ დეტალურ ინფორმაციას შეგიძლიათ გაეცნოთ თანდართულ კონფერენციის პროგრამაში.

The 4th International Scientific Conference – 2019
The 4th International Conference of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia "Archival Studies, Source Studies – Trends and Challenges" was held on September 26-28, 2019.
The event was hosted in the exhibition pavilion of the National Archives by Teona Iashvili, Director General of the National Archives of Georgia, and the Honorary Guest of the Conference Charles Farrugia, Director of the European Division of the International Archives (EURBICA), Director of the National Archives of Malta.
Conference participants were greeted with a video address by David Fricker, the President of the International Council on Archives (ICA).