გამოფენა „გასეირნება გარეთუბანში“ ონლაინფორმატში გრძელდება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი გამოფენას „გასეირნება გარეთუბანში“ დამთვალიერებელს დღეიდან ონლაინფორმატში სთავაზობს:
https://archive.gov.ge/ge/2021-1/gaseirneba-garetubanshi-1
გამოფენა მოიცავს ეროვნულ არქივში დაცულ მასალას XIX საუკუნის მეორე ნახევრისა და XX საუკუნის დასაწყისის თბილისის, კერძოდ, დღევანდელ რუსთაველის გამზირსა და მის მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული კულტურულ-საგანანმანათლებლო დაწესებულებების შენობების შესახებ. მათ შორისაა გიმნაზიების, მუზეუმების, თეატრების, დროებითი ცირკებისა და სინემატოგრაფის ნაგებობათა პროექტები, ნახაზები, ფოტო თუ დოკუმენტური მასალა.
ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში ექსპოზიცია 2021 წლის 22 სექტემბერს გაიხსნა და ერთ თვეს გასტანა. გამოფენის კურატორი: თამთა შონვაძე.

The Exhibition "Strolling in Garetubani" Continues in an Online Format
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia hosts the exhibition "Strolling in Garetubani" in an online format. The exhibition could be accessed at the following address: https://archive.gov.ge/ge/2021-1/gaseirneba-garetubanshi-1
The exhibition includes material from the documents preserved in the National Archives about the buildings of cultural and educational institutions in Tbilisi in the second half of the 19th century and the beginning of the 20th century, near the present-day Rustaveli Avenue and its surrounding area. In particular, these include projects of buildings of gymnasiums, museums, theaters, temporary circuses, and cinemas, as well as drawings, photographs, and other documents.
The exhibition in the exhibition pavilion of the National Archives was opened on September 22, 2021 and lasted for one month. The curator of the exhibition is Tamta Shonvadze.