იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ, მიხეილ სარჯველაძემ და ეროვნული არქივის გენერალურმა დირექტორმა, თეონა იაშვილმა დღეს საერთაშორისო კონფერენციის „არქივთმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა, სიძველეთმცოდნეობა – ტენდენციები და თანამედროვე გამოწვევები“ მონაწილეებს სერტიფიკატები გადასცეს.
კონფერენციაში, რომელიც ეროვნულ არქივში 1 სექტემბერს გაიხსნა, 42 მომხსენებელი მონაწილეობდა. მათ შორის: ქართველი და უცხოელი მეცნიერები, სხვადასხვა კულტურული, საგანმანათლებლო თუ სამეცნიერო დაწესებულების წარმომადგენლები.
ღონისძიება მიზნად ისახავდა აღნიშნული საკითხების ირგვლივ არსებული სიახლეების თავმოყრას, ქართველი და უცხოელი მეცნიერების კომუნიკაციასა და საარქივო საქმესთან დაკავშირებული გამოცდილების გაზიარებას, საარქივო სივრცეში წყაროთმცოდნეობისა და სიძველეთმცოდნეობის საკითხების განხილვას, ელექტრონულ ბაზებთან დაკავშირებული სიახლეების გაზიარებას, სამეცნიერო ინოვაციების შემოტანას.

Participants of the international conference were awarded with the certificates
The participants of the International conference “Archival, Source, Antiquity Studies – Trends and Modern Challenges” were awarded with the certificates by the Deputy Minister of Justice Mikheil Sarjveladze and Director General of the National Archives Teona Iashvili.
The Conference was opened on September 1 and 42 presenters were participating in it. Among them were the Georgian and foreign scientists from various educational, scientific and cultural organizations.
The goal of the conference is to bring together foreign scientists, to broaden communication, to discuss issues of source and antiquity studies in the Archives’ space, to share knowledge and experience by means of electronic databases and to carry out the scientific innovations.