ეროვნული არქივი და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი ერთობლივ პროექტებს განახორციელებენ
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი ერთობლივი გამოფენების, გამოცემების, კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების მიმართულებით ითანამშრომლებენ.
ეროვნული არქივის გენერალურმა დირექტორმა თეონა იაშვილმა და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორმა კახაბერ კორძაიამ დღეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
დღესვე თეონა  იაშვილი უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა და არქივის მნიშვნელობასა და საარქივო მასალის გამოყენების საჭიროებაზე ესაუბრა.
მემორანდუმის ფარგლებში, უნივერსიტეტის სივრცეში ამჟამად მიმდინარე აფხაზეთთან დაკავშირებული გამოფენის გარდა, თანამშრომლობა მოიცავს 2023 წელს ნიკო ნიკოლაძის 180 წლის იუბილესთან დაკავშირებით ბეჭდური გამოცემის მომზადებასა და სხვა ერთობლივი პროექტების განხორციელებას.

The National Archive and the International University of the Caucasus will implement joint projects
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia and the International University of the Caucasus will cooperate in the direction of joint exhibitions, publications, research and educational projects.
The General Director of the National Archives, Teona Iashvili, and the Rector of the Caucasus International University, Kakhaber Kordzaia, signed a memorandum of cooperation today.
Today, Teona Iashvili met the students of the university and talked about the importance of the archive and the need to use archival material.
Within the framework of the memorandum, in addition to the Abkhazia-related exhibition currently underway in the university space, the cooperation includes the preparation of a printed edition in connection with the 180th anniversary of Niko Nikoladze in 2023 and the implementation of other joint projects.