ეროვნული არქივის საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეთა რეგისტრაცია 30 ივნისს დასრულდება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საერთაშორისო კონფერენცია „არქივთმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა - ტენდენციები და გამოწვევები“ 2023 წლის 21-23 სექტემბერს გაიმართება და ის მეფე დავით აღმაშენებლის დაბადებიდან 950 წლის იუბილეს ეძღვნება. მასში მონაწილეთა რეგისტრაცია 30 ივნისის ჩათვლით მიმდინარეობს.
კონფერენციის სამეცნიერო მიმართულებებია: ფილოლოგია; ისტორია, წყაროთმცოდნეობა, არქივთმცოდნეობა, ეთნოლოგია, ანთროპოლოგია; ხელოვნებათმცოდნეობა; კულტუროლოგია; ციფრული ესთეტიკა და დიზაინი; ციფრული არქივები და მონაცემთა ბაზები; კონსერვაცია-რესტავრაცია.

Registration for participants in the International Conference of the National Archives will end on June 30
The international conference of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, “Archival Studied, Source Studies – Trends and Challenges”, will be held on September 21-23, 2023, and it is dedicated to the 950th anniversary of the birth of King Davit Agmashenebeli. Registration for participants is ongoing until June 30.
The scientific directions of the conference are: philology, history, source studies, archival studies, ethnology, anthropology, science of art, culturology, digital aesthetics and design, e-archives and databases, conservation and restoration.