ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის მონაწილეთა რეგისტრაცია დაიწყო
საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის შესახებ საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის ყოველწლიურ საგანმანათლებლო პროექტში მონაწილეობისათვის მსურველთა განაცხადების მიღება მიმდინარეობს. მოსწავლეთა გუნდების რეგისტრაცია 3 მარტის ჩათვლით გაგრძელდება.
ღონისძიებაში მონაწილეობა შეუძლიათ საქართველოს ნებისმიერი მუნიციპალიტეტის საჯარო და კერძო სკოლების VIII-XI კლასის მოსწავლეთა გუნდებს.
ღონისძიების ნახევარფინალური ეტაპი და ფინალი ინტელექტუალური თამაშისრა? სად? როდის?“ პრინციპით აპრილსა და მაისში გაიმართება. გამარჯვებულები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდებიან და  სხვადასხვა პრიზითა და სიგელით დაჯილდოვდებიან.
ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტს 2015 წელს ჩაეყარა საფუძველი და მისი მიზანი ჩვენი ქვეყნის 1918-1921 წლების ისტორიით მოსწავლეთა დაინტერესებაა.
ღონისძიება საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს, ასევე საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ხორციელდება.

The registration of participants in the educational project of the National Archives has started
Applications are being accepted for participation in the annual educational project of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia about the First Democratic Republic of Georgia. Applications will be accepted until March 3.
Teams of VIII-XI grade students of public and private schools of any municipality in Georgia are welcome to participate in the event.
The semi-final stage of the event and the final of the intellectual game "What? Where? When?" will be held in April and May. Winners will be identified through several nominations and will be awarded various prizes and certificates.
The National Archives launched the educational project in 2015, and its goal is to interest students in the history of our country between 1918-1921.
The event is supported by the Ministry of Justice of Georgia and the Ministry of Culture, Science, Sports, and Youth of Georgia.