გამოფენა „საქართველოს კურორტები“ ეროვნული არქივის პავილიონში
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონი დღეს გამოფენა „საქართველოს კურორტები“ გაიხსნა.
ეროვნული არქივის ფოტოკოლექციიდან ექსპოზიციაზე წარმოდგენილია 1920-2000-იან წლებში გადაღებული საქართველოს სხვადასხვა კურორტი, როგორც დღემდე მოქმედი და პოპულარული, ისე ნაკლებად ცნობილი; როგორც ზღვისპირა, ისე მთის, ბალნეოლოგიური და სხვა. ფოტოები ასახავს ჩვენი ქვეყნის ულამაზეს ბუნებას, კავკასიონის მთებსა და შავიზღვისპირეთის განუმეორებელ პანორამებს.
დამთვალიერებელი იხილავს გაგრის, ბიჭვინთის, ლიძავას, გუდაუთის, ახალი ათონის, ტყვარჩელის, მენჯის,  ქობულეთის, ციხისძირის, მახინჯაურის, წყალტუბოს, აბასთუმნის, ბორჯომის, ცემის, ჯავის, სიღნაღის, ლაგოდეხის, ფასანაურის, მესტიის, ბეშუმის, ყაზბეგის, ლებარდეს, კვერეთის, სულორისა და სხვა დასახლებების სანატორიუმებს, დასასვენებელ სახლებსა და ტურისტულ ბაზებს.

Exhibition "Georgian Resorts" in the pavilion of the National Archives
The exhibition pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia opened today with the exhibition "Georgian Resorts".
The exposition from the photo collection of the National Archives presents various resorts of Georgia taken in 1920-2000, both current and popular, as well as lesser-known; Both seaside and mountain, balneological and more. The photos depict the beautiful nature of our country, the Caucasus Mountains and the unique panoramas of the Black Sea.
The visitor will see Gagra, Bichvinta, Lidzava, Gudauta, New Athos, Tkvarcheli, Menji, Kobuleti, Tsikhisdziri, Makhinjauri, Tskaltubo, Abastumani, Borjomi, Tsemi, Java, Sighnaghi, Lagodekhi, Pasanauri, Kestiaguri, Mestia And sanatoriums, holiday homes, and tourist bases in other settlements.
In order to prevent the spread of infection caused by the new coronavirus (SARS-CoV-2) (COVID-19), restrictions are in place in the exhibition pavilion and the visitor should follow the relevant recommendations. Detailed information is available at the link: https://archive.gov.ge/ge/pavilioni.