საქმისწარმოებისა და საარქივო საქმის სასწავლო კურსი ონლაინ გაიმართება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი 12-16 აპრილს საქმისწარმოებისა და საარქივო საქმის სასწავლო ონლაინ კურსს გამართავს.
სწავლებაში მონაწილეობის მსურველთა რეგისტრაცია 7 აპრილის ჩათვლით არის შესაძლებელი.
საქმისწარმოებისა და საარქივო  საქმის სასწავლო კურსის გავლა შეუძლია ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს, რომელსაც საშუალება ექნება, გაეცნოს ამ დარგის საკანონმდებლო ბაზას, შეიძინოს თეორიული და პრაქტიკული უნარ-ჩვევები.
კურსის თემატიკაა: დოკუმენტების შედგენა; დოკუმენტბრუნვის ორგანიზება და მართვა; ელექტრონული დოკუმენტი და ელექტრონული დოკუმენტბრუნვა; დაწესებულებაში წარმოებული დოკუმენტების შენახვის ვადები; დოკუმენტების შემფასებელი  ექსპერტიზა; საქმეთა ნომენკლატურის შემუშავება; დაწესებულების არქივის მუშაობის ორგანიზაცია და სხვ.

Training Course on Business Correspondence and Archives Management will be Held Online
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will hold an online course on business correspondence and archives management on April 12-16.
Registration for the training is available till April 7.
Anyone interested can take a course in business correspondence and archives management. They will have an opportunity to get acquainted legislation regarding this field, to gain theoretical and practical skills.
The topics of the course are: drawing up the documents; Organizing and managing document circulation; E-document and e-document circulation; Terms of preservation of documents, produced in the institution; Evaluation expertise of documents; Development of nomenclature of files; Organization of the work of the institution's archives, etc.