სამეცნიერო ფორუმი და საზაფხულო სკოლა
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის დამოუკიდებლობის გამოცხადების ასი წლის იუბილესთან დაკავშირებით, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს ეროვნული არქივი, საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკა, საქართველოს ეროვნული მუზეუმი და სამხრეთ კავკასიის კვლევის ამერიკული ინსტიტუტი(არისკი)/American Research Institute of the South Caucasus(ARISC), შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მხარდაჭერით 25-30 ივნისს მართავს სამეცნიერო ფორუმს სახელწოდებით: „საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის გახსენება 100 წლის შემდეგ: მოდელი ევროპისთვის?" – „Remembering the Georgian Democratic Republic 100 Years On: A Model for Europe?", რომელიც შედგება საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციისა და საერთაშორისო საზაფხულო სკოლისგან.
სამეცნიერო ფორუმის ორგანიზატორები საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად იწვევენ ქართველ და უცხოელ სტუდენტებსა და ახალგაზრდა მკვლევრებს.
საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მსურველებმა 2018 წლის 10 მარტამდე  უნდა გამოგზავნონ შევსებული   სააპლიკაციო ფორმა  შემდეგ ელექტრონულ მისამართებზე - summerschooldrg100@gmail.com, ან   irakli.iremadze@tsu.ge
საერთაშორისო საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობას მიიღებს 10 ქართველი და 10 უცხოელი მონაწილე. საზაფხულო სკოლის მსმენელთათვის ლექციებს წაიკითხავენ ქართველი და უცხოელი მეცნიერები.

Tbilisi State University, National Archives of Georgia, National Parliamentary Library of Georgia, Georgian National Museum and American Research Institute of the South Caucasus (ARISC), in connection with the anniversary of the announcement of the independence of the Democratic Republic of Georgia, with the support of Shota Rustaveli National Science Foundation, on June 25-30, will held a scientific forum: "Remembering the Georgian Democratic Republic 100 Years On: A Model for Europe", which consists of the International Scientific Conference and International Summer School.
The organizers of the scientific forum invite Georgian and foreign students and young researchers to participate in the summer school.
Those who wish to take part in the summer school, should forward the completed application form to the following addresses - summerschooldrg100@gmail.com, or irakli.iremadze@tsu.ge.
10 Georgian and 10 foreign participants will participate in the International Summer School. Georgian and foreign scientists will deliver lectures for the students.