პოლონელი ბიბლიოთეკარები საქართველოს ეროვნულ არქივს სტუმრობდნენ
სტუმრებს ეროვნული არქივის გენერალური დირექტორი თეონა იაშვილი შეხვდა და ეროვნული არქივის საქმიანობა გააცნო. მათ დაათვალიერეს არქივის სამეცნიერო-საცნობარო ბიბლიოთეკა, მკვლევართა დარბაზი, კინოთეატრი, ასევე რესტავრაციისა და დიგიტალიზაციის ლაბორატორიები.
პოლონეთის ბიბლიოთეკართა ასოციაციის წევრები გაეცნენ მათთვის მომზადებულ მცირე ექსპოზიციას, სადაც წარმოდგენილი იყო ეროვნულ არქივში დაცული ქართულ-პოლონური ურთიერთობების ამსახველი ისტორიული დოკუმენტები და ფოტომასალა.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა საქართველოს ეროვნულ არქივსა და პოლონეთის ბიბლიოთეკართა ასოციაციის შორის პროფესიული გამოცდილების გაზიარებასა და თანამშრომლობის გაღრმავებას.
დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ პოლონეთის ქალაქ პოზნანის საჯარო და საუნივერსიტეტო ბიბლიოთეკების წარმომადგენლები.

Polish librarians visited the National Archives of Georgia
The National Archives of Georgia hosted representatives of the Polish Librarians Association. The guests were met by Teona Iashvili, General Director of the National Archives, who introduced them to the activities of the institution. They visited the Archives’ Scientific-Reference Library, the Researchers' Hall, and the Cinema, as well as the restoration and digitalization laboratories.
The members of the Polish Librarians Association familiarized themselves with a small exposition prepared for them, which featured historical documents and photographic materials preserved in the National Archives, reflecting Georgian-Polish relations.
The meeting aimed at sharing professional experience and deepening cooperation between the National Archives of Georgia and the Polish Librarians Association.
The Delegation includeed representatives from public and university libraries of the Polish city of Poznan.